07 Şubat Pazar, 2016 TSİ 07:33

Haberler

New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir

New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir
New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir

New York Eyalet Meclisi, tütün vergisindeki artışı bu hafta oylayacak. Yeni vergi onaylanırsa, New Yorklular bir paket sigaraya 11 dolar ödeyecek.

New York Valisi David Paterson, sigara vergisinin paket başına 1 dolar 60 sent artırılmasını öneriyor. Onaylandığı takdirde Amerika’da en pahalı sigara, tütün vergisinin çok yüksek olduğu New York kentinde satılacak.

New York Valisi Paterson, eyalette yaşayan ve uzun süredir tütün vergilerinin artırılmasına direnen Kızılderili kabileleriyle de mücadeleye hazırlanıyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Libya IŞİD Tehdidi Altında mı?

Radikal terör örgütleri bu hafta yüzlerce kişiyi öldürdü. Nijerya’dan Suriye’ye birçok bombalı saldırı meydana geldi. ABD önderliğindeki koalisyon ise Suriye’de IŞİD hedeflerini vurmayı sürdürüyor. Ancak IŞİD’in bundan hangi ülkeyi hedef alacağı ile ilgili endişeler var


 Suriye’nin Kalbi Humus: Eski Humus

2011’e kadar nüfusu 2 milyon olan Humus, Suriye’de beş yıl önce savaşın başlamasından sonra büyük bir göç yaşadı. 2014 yılının Mayıs ayına kadar yüzbinlerce konut ve işyerinin bulunduğu Eski Humus ve birkaç mahalle, çok ağır çatışma ve bombardımana sahne oldu