22 Ağustos Cuma, 2014 TSİ 18:40

Haberler

New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir

New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir
New York'ta Sigara Fiyatları Rekor Düzeye Çıkabilir

New York Eyalet Meclisi, tütün vergisindeki artışı bu hafta oylayacak. Yeni vergi onaylanırsa, New Yorklular bir paket sigaraya 11 dolar ödeyecek.

New York Valisi David Paterson, sigara vergisinin paket başına 1 dolar 60 sent artırılmasını öneriyor. Onaylandığı takdirde Amerika’da en pahalı sigara, tütün vergisinin çok yüksek olduğu New York kentinde satılacak.

New York Valisi Paterson, eyalette yaşayan ve uzun süredir tütün vergilerinin artırılmasına direnen Kızılderili kabileleriyle de mücadeleye hazırlanıyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Gündem I 24 Ağustos

Amerika'nın Sesi Türkçe Bölümü'nün haftalık televizyon programı Gündem'de Amerika'da yaşamdan kesitler, sağlık, bilim ve teknoloji alanlarında son haberleri izleyebilirsiniz. Gündem'i Pazar akşamları saat 19:30'da TGRT-Haber'de izleyebilirsiniz.


 Kaçaklar Ciddi Tehlikeleri Göze Alıyor

Son 16 yılda Meksika sınırından Amerika’ya girmeye çalışırken zorlu koşullar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı altı binden fazla. Buna rağmen başta Orta Amerika ülkeleri olmak üzere güneyden gelen kaçak sığınmacılar hava sıcaklığının rekora çıktığı Teksas sınırından ülkeye girmeye devam ediyor