30 Nisan Cumartesi, 2016 TSİ 04:22

Haberler

İtalya Başbakanına Fuhuş Soruşturması

İtalya Başbakanına Fuhuş Soruşturması
İtalya Başbakanına Fuhuş Soruşturması

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında reşit olmayan bir kızla fuhuş yaptığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Berlusconi’nin, eskortluk yapan 17 yaşındaki bir kızı evinde ağırladığı ve daha sonra  hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan Fas asıllı kızın serbest bırakılması için görevini kötüye kullandığı ileri sürülüyor.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Ruby-Yakut takma adıyla tanınan Kerime el Mahruk bir gece kulübünde dansöz olarak çalışıyor.

Başbakan, el Mahruk’u tanıdığını ve yardımcı olmak için polise telefon ettiğini inkar etmiyor ancak yanlış bir şey yapmadığını savunuyor.

İtalya’da tarafların kendi rızalarıyla giriştikleri cinsel ilişki için asgari yaş 14. 18 yaşın altındaki hayat kadınlarıyla ilişkiye girmek suç sayılıyor ve 3 yıla kadar hapis cezası var. Görevi kötüye kullanmanın cezası ise 12 yıl hapis.

İtalya  Anayasa Mahkemesi hükümet yetkililerinin dokunulmazlığını öngören yasayı iptal ettiği için Başbakanın yargılanması mümkün. Bu arada İtalya’da yeni bir dokunulmazlık yasasının çıkarılması için hazırlık yapılıyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Trump Gösterisinde 20 Gözaltı

2016 başkanlık yarışının en tartışmalı adayı Cumhuriyetçi Donald Trump’un dünkü seçim mitinginde çıkan olaylarda en az 20 kişi gözaltına alındı. Trafiği engelleyen göstericiler kontrol altına alınana kadar çok sayıda kişi yaralandı. Dilge Timoçin aktarıyor


 ‘IŞİD’e Katılan Cihatçıların Sayısını Azalttık’

Alhurra Televizyon’una konuşan John Kerry “seyahatlere getirdiğimiz daha sıkı güvenlik kuralları, havaalanlarında, vize ve gümrük kapılarında yaptığımız daha sıkı denetimler sayesinde son zamanlarda IŞİD’e katılan yabancı cihatçı sayısını giderek azalttık” dedi