02 Ağustos Pazar, 2015 TSİ 21:21

Haberler

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi
İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

İspanya’nın başkenti Madrid’de binlerce hayvan hakları eylemcisi, boğa güreşinin yasaklanması için yürüyüş düzenledi.

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu.

Göstericilerden bazıları kan gölü içinde yüzen ölü boğaların resimlerini taşıdı.

Özerk Katalonya bölgesinin parlamentosu, boğa güreşini yasaklamayı görüşüyor. Bu gösterilere ilk yasak Kanarya Adaları’nda getirilmişti.

Ancak bazı milletvekilleri, boğa güreşinin resmi olarak kültürel değer olarak ilan edilmesini ve yasal koruma getirilmesini istiyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 'Almanya IŞİD Konusunda Hala Uyuyor'

Alman Yeşiller Partisi’nden Federal Parlamento milletvekili Özcan Mutlu’ya göre, IŞİD ve radikalleşmeyle mücadelede tüm toplumun dayanışması gerekiyor, radikalleşmeyi önlemede ailelere, okullara ve camilere önemli görev düşüyor. Mutlu’yla Amerika'nın Sesi'nden Cem Dalaman konuştu.


 Körfez Ülkelerinde İran Gerginliği

Uzmanlar, İran’ın bölgedeki komşularının, imzalanan nükleer anlaşma sonrasında çok farklı bir jeopolitik gelecekle karşı karşıya kaldığını söylüyor. Bunun temelinde İran’ın bölgesel rakiplerinin ABD ile İran arasındaki ilişkilerin düzelmesinden duyduğu tedirginlik yatıyor