23 Kasım Pazar, 2014 TSİ 18:53

Haberler

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi
İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

İspanya’nın başkenti Madrid’de binlerce hayvan hakları eylemcisi, boğa güreşinin yasaklanması için yürüyüş düzenledi.

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu.

Göstericilerden bazıları kan gölü içinde yüzen ölü boğaların resimlerini taşıdı.

Özerk Katalonya bölgesinin parlamentosu, boğa güreşini yasaklamayı görüşüyor. Bu gösterilere ilk yasak Kanarya Adaları’nda getirilmişti.

Ancak bazı milletvekilleri, boğa güreşinin resmi olarak kültürel değer olarak ilan edilmesini ve yasal koruma getirilmesini istiyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Almanya’nın IŞİD’le Bitmeyen Savaşı

Berlin’den Cem Dalaman, Alman hükümetinin radikal gruplara ilgi duyanların Alman vatandaşlıklarının iptal edilmesi üzerinde durduğunu bildiriyor. Ülkede bunun anayasaya uygunluğu tartışılıyor. Amerika'nın Sesi'nden Hülya Polat'ın haberi


 IŞİD Soykırım Suçu mu İşliyor?

IŞİD ve IŞİD’e bağlı grupların Irak ve Suriye’de binlerce kişiyi katlettiği tahmin ediliyor. Bazı uzmanlar, bu cinayetleri “soykırım” diye tanımlasa da bu, uluslararası yasaların belirlediği soykırım tanımlamasına uyuyor mu? Eğer öyleyse bu konu hakkında ne yapılması gerekiyor?