08 Ekim Perşembe, 2015 TSİ 19:15

Haberler

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu

İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi
İspanyol Göstericiler Boğa Güreşinin Yasaklanmasını İstedi

İspanya’nın başkenti Madrid’de binlerce hayvan hakları eylemcisi, boğa güreşinin yasaklanması için yürüyüş düzenledi.

Göstericiler, yüzlerce yıllık boğa güreşi geleneğinin hayvanlara işkence ve İspanyol kültürünün yüzkarası olduğunu savundu.

Göstericilerden bazıları kan gölü içinde yüzen ölü boğaların resimlerini taşıdı.

Özerk Katalonya bölgesinin parlamentosu, boğa güreşini yasaklamayı görüşüyor. Bu gösterilere ilk yasak Kanarya Adaları’nda getirilmişti.

Ancak bazı milletvekilleri, boğa güreşinin resmi olarak kültürel değer olarak ilan edilmesini ve yasal koruma getirilmesini istiyor.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Yurtdışındaki Türkler İçin Yine Seçim Heyecanı

Elli yıldır beklediği seçme hakkını geçen yıl kazanan yurt dışındaki Türkler, 1,5 yıl içinde üçüncü kez sandığa gitmeye hazırlanıyor. Üstelik Türkiye’deki seçmenlerden 3 hafta önce sandığa gitmeye başlayan yurt dışındaki Türkler, 54 ülkede, 113 seçim bölgesinde oy kullanacak.


 Türkiye'ye Yardım Mülteci Akınını Önler mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Brüksel ziyareti sırasında Rusya’yı uyardı. Bu arada AB, mülteci kriziyle boğuşan Türkiye’ye bir milyar Euro önerdi. Ancak akıllardaki soru Avrupa’nın para yardımının, mülteci akışını önleyip önleyemeyeceği