05 Ekim Pazartesi, 2015 TSİ 06:57

Haberler

BM Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi Üyesi ve Almanya İran'a Karşı Yeni Yaptırımları Ele Aldı

İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Amerika, Almanya’yla birlikte İran’a silah ambargosu, mali önlemler ve Devrim Muhafızları’na yönelik yaptırımları görüştü

BM Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi Üyesi ve Almanya İran'a Karşı Yeni Yaptırımları Ele Aldı
BM Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi Üyesi ve Almanya İran'a Karşı Yeni Yaptırımları Ele Aldı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin daimi beş üyesi ve Almanya,  İran’a karşı yeni yaptırım konusunu ele almak üzere toplandı.

İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Amerika, Almanya’yla birlikte İran’a silah ambargosu, mali önlemler ve Devrim Muhafızları’na yönelik yaptırımları görüştü.

Rusya ve Çin’in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcileri Vitali Çurkin ve Li Baodong, görüşmeleri son derece yapıcı olarak değerlendirdi. Çurkin, çok yakında yeniden bir araya geleceklerini söyledi.

Fransız Büyükelçi Gerard Araud ise İran’a karşı yaptırımlar konusunun özüne inmeye başladıklarını belirtti.

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin

BLOGLARIMIZ

VOA Türkçe blogları

YENİ VİDEOLAR

 Feyzioğlu Hukukun Üstünlüğünü Savundu

Londra'da İngiltere ve Galler adli yılı açılış etkinliklerine katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, tanık dinleme usulleri, gizli tanıklık, hukuk devleti açısından avukatların ve baroların bağımsızlığı konularında görüş alışverişinde bulundu. Londra'dan Şükrü Bolat'ın haberi.


 Cizre’de Hendekli Yaşam

Cizre’de 8 günlük sokağa çıkma yasağı ve çatışmalardan geriye, hendekli ve barikatlı bir yaşam kaldı. Olayların yaşandığı mahallerin sakinlerinin bir kısmı evlerini onarmaya başladı. İmkanı olanlar başka mahallelere taşınıyor. Gidemeyenler ise patlayıcıların arasında yaşamaya çalışıyor