Erişilebilirlik

Washington’da 50 Yıllık Türk Geleneği


Türk ve Amerikan halkları arasındaki dostluğu güçlendirmek, Türk kültürünü Amerika’da en iyi şekilde tanıtmak, Amerika’da yaşayan Türkler'in kültürlerini yaşamalarını ve yaşatmalarını sağlamak için son 50 yıldır çabalayan bir dernek ATA DC.

Her yıl Eylül ayında Beyaz Saray’a bir kaç sokak uzaktaki meydanda düzenlenen Türk Kültür festivali, derneğin en ses getiren etkinliklerinden.

ATA-DC girişimlerinden biri olan, Atatürk Okulu, Amerika’da yaşayan genç nesillerin Türkçeyi ve Türk Kültürünü unutmamaları için devrede.

ATA-DC, her yaş grubuna hitap eden kapsamlı etkinliklere imza atıyor. Ve bu faaliyetler Amerika sınırlarında kalmıyor. Türkiye’ye de uzanıyor.

Derneğin yönetim kurulu üyeleri, Amerika ya da başka ülkede yaşayan Türkler için örgütlü olmanın önemine dikkat çekiyorlar.

Bazen, Türkiye’yi savunmak için Beyaz Saray önünde, bazen Kongre koridorlarında bazen de Türk kültürü festivalinde, ama her zaman Amerika’daki Türklerin yanındaki dernek, faaliyetlerini daha uzun yıllar sürdürmek için çabalıyor.

Haberin tamamını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

XS
SM
MD
LG