Erişilebilirlik

NATO Türk Uçağının Düşürülmesini Kınadı


NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Suriye'nin Türk askeri uçağını düşürmesinin kabul edilemez olduğunu, olayı en güçlü şekilde kınadıklarını açıkladı. Kuzey Atlantik Konseyi toplantısının ardından açıklama yapan Rasmussen Türkiye'yle dayanışma içinde olduklarını söyledi.

NATO daimi temsilcileri Türkiye'nin talebi üzerine Suriye'nin Türk uçağını düşürmesini ele aldı. 4, madde uyarınca yapılan görüşmenin ardından Genel Sekreter Rasmussen olayın Suriyeli yetkililerin uluslararası normları, barış ve güvenliği ve insan hayatını hiçe saydığını birkez daha gösterdiğini kaydetti.

Gelişmeleri yakından ve büyük bir kaygıyla izlediklerini söyleyen Rasmussen NATO'nun güneydoğu sınırındaki gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini kaydetti.

Rasmussen, "ittifakın güvenliği bölünemez" dedi.

NATO Genel Sekreteri "düşüncelerimiz halen kayıp olan TÜrk hava mürettebatı ve aileleri ve sevenleriyledir" şeklinde konuştu.

NATO Açıklaması

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Yorumunuz

Yorumları göster

XS
SM
MD
LG