Erişilebilirlik

Kılıçdaroğlu Davos Moderatörüyle Görüştü


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Pazar günü başlayan programı kapsamında önde gelen Yahudi kuruluşlarıyla biraraya geldi, yabancı basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nde Avrupa işlerinden sorumlu olan Karen Donfried ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, demokratikleşme paketinden, ekonomiye, yerel seçimlerden bölgesel ilişkilere kadar birçok konuda Amerikalı yetkililere bilgi verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Amerika Temsilciler Meclisi’nin çalışma binalarından Rayburn’de düzenlenen resepsiyona, heyetinde yer alan milletvekilleriyle katıldı.

Resepsiyona, Türkiye Dostluk Grubu’nun eşbaşkanlarından Ed Whitfield ile Virginia Foxx’un yanısıra Florida milletvekili Ileana Ros-Lehtinen, Steve Stockman, Walter Jones, Mark Meadows, Luke Messer’ın da aralarında bulunduğu bazı Kongre üyeleri katıldı.

Kılıçdaroğlu Salı günü de Türk Amerikan Birliği'ni ziyaret etti. Buradan yapılan yazılı açıklamada, görüşme, tanışma ve sohbet toplantısı olarak nitelendirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de Davos krizinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdıran moderatör olarak bilinen gazeteci David Ignatius’la da burada görüştü.

Salı gününün büyük bölümünü Kongre üyeleriyle görüşerek geçiren Kılıçdaroğlu, Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Eric Cantor’la da biraraya geldi. Kendisi için özel olarak düzenlenen Kongre binası turuna da katılan Kılıçdaroğlu, akşam yemeğini de Demokrat Parti Temsilciler Meclisi Üyeleri ile birlikte yiyecek, buarada Steve Cohen ve Ed Whitfield ile görüşecek.

CHP liderinin programının son günü olan Çarşamba günü, ABD'nin eski Ankara Büyükelçileri Morton Abramowitz ve Eric Edelman'la buluşması bekleniyor. Son olarak Johns Hopkins Üniversitesi’nde konuşacak olan Kılıçdaroğlu’nun burada daha çok Gezi konusuna değineceği bildiriliyor.
XS
SM
MD
LG