Erişilebilirlik

İmam Abdullah: ‘Hunhar Cinayetleri Lanetliyoruz’


Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Duke Universitesi İslam Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Abdullah Antepli Amerika’nın Sesi’nin canlı yayınına katıldı ve İslamofobi’ye karşı Müslüman dünyasının birlik içinde hareket etmesi gerektiğini söyledi

Paris saldırılarını düzenleyen teröristlerin saldırıları İslam adına gerçekleştirdikleri iddialarına en sert tepki Müslüman toplumunun temsilcilerinden geldi.

Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Duke Universitesi İslam Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Abdullah Antepli Amerika’nın Sesi’nin canlı yayınına katıldı ve İslamofobi’ye karşı Müslüman dünyasının birlik içinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Amerikan Kongresi’nin 2010 yılında açılış duasını da yapan İmam Abdullah Antepli, “barbarca işlenen cinayetleri İslamiyetle bağdaştırmanın mümkün değildir” dedi.

Hiç bir İslam düşmanı İslamiyete bundan daha büyük zarar veremezdi diye konuşan İmam Abdullah, bu hunharca cinayetlerin Müslümanlar tarafından hiç eğip bükmeden en şiddetli şekilde lanetlemeli ve kınamalıyız” dedi.

Yorumunuz

Yorumları göster

XS
SM
MD
LG