Erişilebilirlik

Akil İnsanlar Sürece İnanıyor


Başbakanlık çalışma ofisinde 5 saat süren toplantının ardından Türkiye’nin 7 bölgesini temsil edecek 63 isim belirlendi. Kamuoyunun yakından tanıdığı ve alanında uzman bilim adamı, sanatçı, gazeteci gibi toplumun her kesimine ulaşması beklenen bu isimlerin ortak noktası, sürece olan inançları. İşte o isimler, Akil İnsanlar oluşumunun misyonunu ve planlarını Amerika’nın Sesi’ne anlattı.

Abdurrahman Dilipak: "Güleryüzlü Bir Barış Havası Oluşturmalıyız"

Doğu Anadolu Bölgesi heyetinde yer alan gazeteci Abdurrahman Dilipak, Akil İnsanlar Heyeti’nin sorun çözücü aktörler değil, süreci kolaylaştırıcı bir insanlardan oluştuğunu vurguluyor. Dünyadaki başka yerlerinde yaşanan benzer süreçlere de dikkat çekilmesi gerektiğini savunan Dilipak, sürecin ülkenin sahil kesimlerinde muhalefetle karşılaştığını, geri kalan kesimlerde ise destek gördüğünü söylüyor.

Lale Mansur: "Toplum Bu Süreci İstiyor"

Akdeniz Bölgesi heyetinde yer alan oyuncu Lale Mansur sivil toplum çalışmalarıyla da tanınan bir isim. Kiminle, nerede ne görüşeceklerine kendilerinin karar vereceğini söyleyen Mansur, sürecin uzun bir yol olduğunu belirtti.

Abdurrahman Dilipak ve Lale Mansur’la yapılan söyleşileri aşağıdaki ses dosyasından dinleyebilirsiniz.


XS
SM
MD
LG